cialis soft 20mg
You are here: Home Osobnosti Rozhovor s asistentom trénera mužského zjazdu


Rozhovor s asistentom trénera mužského zjazdu

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 3
SlabéDobré 

Lubomir FabianPrinášame Vám exkluzívny rozhovor s asistentom trénera mužského lyžovania s Ľubom Fabiánom. Rozhovor o tom, ako to presne nemá vyzerať, alebo o tom ako pochovať reprezentáciu najmasovejšieho športu na Slovensku.

Speedsport :

Čo je nové v slovenskom lyžovaní ?

Ľ.Fabián :

25.4.2009 prebehla v Liptovskom Mikuláši konferencia SLA, kde sa vyhodnotila sezóna 2008/09 a predniesla sa správa o činnostiv úseku alpských disciplín. Vzhľadom k tomu, že podklady neboli úplné, hlavne čo sa týka financovania, konferencia bola vyhlásená za neplatnú. Bude sa musieť teda konať nová, mimoriadná konferencia, na ktorej by sa mali voliť predseda, sekretár atď...Okrem toho, čaká sa na dotácie na vyrovnanie pozdĺžností.

Speedsport :

Čo bude do vtedy s mužskou reprezentáciou ?

Ľ.Fabián :

Vzhľadom k tomu, že nie je žiadna koncepcia a nepoznáme trénerov, budú si musieť Jaro Babušiak a spol, pravdepodobne hľadať trénerov a financie sami. Babušiak sa momentálne pripravuje individuálne. Situácia je nanajvýš zlá, pretože si treba uvedomiť, že pred nami je olympiáda, na ktorú sa chlapci možno kôli peniazom ani nedostanú a ich úsilie po ostatné roky bolo zbytočné. Je to smutné aj pre to, že po roku 2006 sa situácia stabilizovala a činnosť zväzu zlepšila, čo malo kladný vplyv na výkonnosť a výsledky našich lyžiarov. Príkladom môže byť práve Babušiak, ktorý v tejto sezóne získal 2 medajle na univerziáde ( striebro v SG, bronz v kombinácii) a taktiež získal fisové body vo Svetovom pohári. Máme tu aj talenty v podobe Štancela z Kežmarku a Faláta z Prešova, ktorý je zverencom Mira Malcovského.

Speedsport :

V čom je teda problém ?

Ľ.Fabián :

Problém je v tom, že lyžovanie je záležitosť dvoch kalendárnych rokov a dotácie prúdia nepravidelne. Takže sa niekedy dostávame do situácie, že peniaze musíme dočerpať vo veľmi krátkom čase a všetko samozrejme zdokladovať, čo je prakticky nemožné. Tých problémov je samozrejme viac, okrem iných aj nefunkčné tréningové strediská mládeže. Ale to je stará téma.

Komentáre (0)

RSS feed Comments

Napíš komentár

smaller | bigger

busy
 
avana dapoxetine