cialis soft 20mg
You are here: Home Osobnosti Rozhovor: Lukáš "Luko" Učeň


Rozhovor: Lukáš "Luko" Učeň

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 14
SlabéDobré 

Zatiaľ len devätnásť ročný, ale svojou šikovnosťou a "drzosťou" poráža oveľa starších a skúsenejších. DH totiž jazdí iba druhú sezónu, no pravidelne sa objavuje na popredných miestach. Proste talent :)

Pre tých čo ťa zatial nepoznajú, môžeš sa v krátkosti opísať. Čo jazdíš, odkiaľ si a kto vlastne si..etc.

Tak v krátkosti, volám sa Lukáš Učeň som z Piešťan a jazdím hlavne DH. Ale  zároveň v rámci tréningu aj nejaký ten bikross , XC a enduro.


Treba pripomenúť, že na tohtoročných majstrákoch vo 4X si dal tretie miesto a v DH 5. miesto (ak sa nemýlim), čo ťa baví viac a ako si s výsledkami spokojný ?

DH ma baví určite viac ako 4X, pretože sa lepšie sústredím na jazdu keď som na trati sám, ako keď mám vedľa seba 3 ďalších jazdcov. Vo Valči som skončil na 3.mieste, možno to mohlo byť aj lepšie, ale nepodarilo sa. S výsledkom som spokojný, lebo to boli  moje prvé 4X preteky a na to, že som išiel na flat pedáloch tak nie je o čom. Na Kubínskej som v kvalifikácii padol 3krát a jeden z pádov je vidieť aj  na vašej stránke,  ako sa šplhám k biku. To ma dosť nahnevalo, tak na finále som išiel poriadne  vyhecovaný, že musím viac pridať a udržať  hlavne bike. Po dojazde vo finálovej jazde som ešte nejakú chvíľu viedol. Ale postupne ako prichádzali do cieľa ostatní jazdci, som sa nakoniec posunul na piate miesto a v rámci MSR to bol tretí flek, s čím som spokojný, keďže je to moj druhý rok, čo pretekám a zároveň aj prvý v mužoch.


Aká je tvoja výbava ? Objavil sa aj inzerát, že chceš predať M3. Už ti mašina nestíha, alebo si ťa odchytil nejaký sponzor ? Smile

Výbava je rám Intense M3 ,kolesá samozrejme NOVATEC Demon, ktoré sú napletené na Sapim špicoch a niploch, gumy Maxxis, brzdy Hayes stroker ace, sedanka WTB Devo red, rajdy sedlovka predstavec kľuky Gravity, vidlica Rock Shox Boxxer race 2010,prehadzovač a radenie Sram X.0. Ale to sa meníTongue out. Dobre si objavil inzerát,  chcel by som vymeniť rám za niečo novšie,  lebo už má nejaké tie roky. Nejaký sponzor sa rysuje, ale nebudem ešte nič prezrádzať, pretože je to v štádiu riešienia.


A vlastne, ako si na tom so sponzormi a aký klub ťa zastrešuje na túto sezónu ?

Tento rok ma zastrešuje Novatec racing team, ako aj minulú sezónu a vytvára mi dobré zázemie. Jeho sponzorom a tak isto aj mojim sú Novatec,Maxxis,WTB,Hayes,Sapim,Fox,Euro-vat,Octopus,Enervit,Icetoolz,Rann,Sixsixone,Bomba,Oxo,FSA,Sportique,Dema,Gravity a moji osobný sponzori sú Smith optics, Five Ten a SP Dent.


Kde trénuješ ?  Máš nejakú obľúbenú lokalitu ?

Snažím sa trénovať všade kde sa dá a mám  aj nejaké trate okolo. Medzi moje obľúbené trate  na Slovensku patrí  určite Kubínska hoľa, Jasná a najnovšie Ružomberok.  Musím povedať, že ma veľmi bavia strmé  technické trate  a ešte keď je aj blato, tak to je  najLaughing V zahraničí je to Maribor, Schladming ale hlavne Val di Sole kde bude budúci rok svetový pohár.


Aké si mal plány na túto sezónu a ako ti to zatiaľ vychádza ? Spokojný - nespokojný ?

Plány do budúcnosti ešte nemám presne určené ale určite by som chcel  čo najlepšie zajazdiť na každom preteku a hlavne by som sa chcel  kvalifikovať na nejakom svetovom pohári. Túto sezónu mám ešte jednu možnosť skúsiť to v Schladmingu.

Môžem povedať, že som  spokojný  zatiaľ viac- menej so všetkým okrem Plejsov, kde som mohol zajazdiť aj lepší čas.


Mávaš na pretekoch strach alebo trému ?

Fúú, no tak trému ani nemávam. Snažím sa to brať  zvoľna, potom som viac uvoľnený a lepšie sa mi jazdí.


Mal si nejaké vážnejšie zranenia ?

Našťastie ma tento rok obchádzajú všetky vážnejšie zranenia, okrem zlomeného malíčka na ľavej ruke a odretých lakťov  žiadne iné neboli. Musím si zaklopať na čelo  (klop,klop,klop) A dúfam, že sa mi už ani nič nestane do konca tejto sezóny.Smile


Aké športy sú ti ešte blízke ?

Začal som jazdiť toto leto na wakeboarde a potom nejaký ten motocross. Zatiaľ sa vozím hlavne na pitbiku.


Ako budeš tráviš zimu ? Oddych alebo poctivý niekoľko fázový tréning denne ?

V zime sa snažím vačšinou trénovať, či už v posilke alebo na trenažéri a občas sa idem pošmýkať na bajku.


Obľúbené jedlo a nápoj ?

Ťažko povedať, čo mám najradšej, pretože ja zjem skoro všetko, ale určite všetko, čo navarí moja mama. Keby som to mal všetko vymenovať, tak by to bolo rozpisovanie minimálne na dva riadky. Z nápojov mám najradšej kofolu a grepový džús a z alka je to bacardi s colou.


Tradičná otázka...Čo by si si zobral na opustený ostrov ? Cool

Určite teleport, aby som sa mohol teleportovať na Nový Zéland a keď niečo realistické tak bajk, lebo by ma  nebavilo chodiť  pešo po ostrove, pretože ja  nerád chodím pešo.


Kde ťa ľudia môžu nájsť ? Máš osobný web ? Či už tradične..."fejsbuk" ?

Môžu ma nájsť u mňa doma alebo na pretekoch pod Novatec altánkom. Ale nie Laughing osobný web nemám, ale na stránke teamu  www.novatecracing.com  mám osobný profil. A som aj na na "ksichtebooku".


Komentáre (7)

RSS feed Comments
...
0
Našťastie ma tento rok obchádzajú všetky vážnejšie zranenial
Homingcoming dresses sale , septembra 01, 2012 | url
omega replica
0
That is a tiny bit worrying. Does it rolex replica mean that greater rolex replicathan 50% linked with replica websites accessible aren't being set on selling their items?
omega replica , septembra 01, 2012 | url
...
0
Good post!I like it very muvh .thanks for sharing!
Paul Smith Sale Shop , augusta 20, 2012 | url
rolex replica
0
Undertaking away with class X board exams! The one particular bvlgari replicaannouncement that left everybody happily surprised was the news of optional class X board exams.
rolex replica , augusta 17, 2012 | url
rolex replica
0
Undertaking away with class X board exams! The one particular announcement that left everybody happily surprised was the news of optional class X board exams.
rolex replica , augusta 17, 2012 | url
...
0
I happened to come across with your blog template which is so beautiful.
...
0
I did a little research on the topic and found that most people agree with your blog. Thanks.
Burberry Outlet Online , júla 19, 2012 | url

Napíš komentár

smaller | bigger

busy
 
avana dapoxetine