cialis soft 20mg
You are here: Home Osobnosti ROZHOVOR: e-Shop elitebikes.sk


ROZHOVOR: e-Shop elitebikes.sk

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 11
SlabéDobré 

"ELITNÉ vecičky pre ELITNÝCH jazdcov, medzi ktorých patríš aj Ty!" Už zo sloganu Vám je určite jasné, koho sme si dnes prizvali na krátky pokec. Vladimír Babčaník á lá zakladateľ momentálne jedného z najväčších internetových obchodov na území Slovenska a Česka zaoberajúci sa elitnými zjazdovými vecičkami.
Prvá otázka by mala byť o tom, kto si, čo si, odkiaľ si prišiel... ja sa opýtam na to, čo predávaš :)

Základnou myšlienkou založenia obchodu bolo priniesť na Slovensko, respektíve predávať nové, atraktívne značky, ktoré nie sú masovo rozšírené vo všetkých bikových obchodoch po celom Slovensku. Ďalšou myšlienkou bol obchod špecializovaný na DH, FR, DJ, Street a podobne. V podstate som po čekovaní Slovenských online obchodov nenašiel jediný, ktorý by sa v niečom líšil od toho druhého. Všetko na jedno kopyto a všetky predávali to isté.


Myslím, že sa Ti podarilo splniť účel, sám som bol nútený objednávať zo zahraničia, kvôli nedostatku tovaru na domácej pôde.
Ako si spokojný s rozbehnutím a zabehnutím eshopu na Slovensku ?

Ja som žil 5 rokov mimo SR v zemi, kde objednávanie tovaru online nie je nič nezvyčajné a to využívali aj moji kamoši, ktorým som zháňal často čo potrebovali. Keď som sa ich pýtal, prečo si to nekúpia doma, tak odpoveď bola v podstate vždy rovnaká. Nemám kde, prípadne hrozná cena.
To mi dalo po čase jasný signál.
Asi ako u každého obchodníka, tak aj u mňa boli začiatky veľmi ťažké. Nemyslím tým zriadenie obchodu, ale získanie dodávateľov. Neochotu spolupracovať pri predaji zo strany SR dovozcov som nechápal a mnohí ma odmietli hneď po prvom maile, prípadne boli úplne ignorované.
Elitebikes oficialne funguje od 2.1.2010, ale aktívne zhruba iba jeden rok. Za ten čas sa veľa veci zmenilo a myslím si, že sme za ten krátky čas zapadli medzi bikovú verejnosť.

                                 

Je pravda, že Slováci sú pomerne lenivý nadviazať na spoluprácu alebo aspoň odpovedať na mail. No Ty si sa zjavne nenechal odmietnuť, dnes stojí za povšimnutie, že si na Slovensko priviedol aj zatiaľ nemenované "neokukané" značky.
Dostávaš objednávky aj mimo SR a ČR ?

Mnohí dovozcovia si neuvedomujú, že pôsobia v EÚ, kde je voľný pohyb tovaru. Po odmietnutí som kontakoval dovozcov niektorých značiek v zahraničí a dá sa povedať, že 50% dovozcov súhlasilo a nevidelo v tom problém. Momentálne dovážame tovar zo štyroch krajín + SR.
Zatiaľ sme expedovali tovar mimo SR a ČR jedine v dvoch prípadoch. V jednom do Francúzska a v druhom do UK.


Aké sú vaše plány do budúcnosti ? Môžu sa ľudia tešiť na nejaké nové značky ?

Plány do budúcnosti sú veľké a všetko záleží na financiach. Na nové značky sa ľudia môžu určite tešit už teraz. Musíme si však uvedomiť, že pôsobíme prevažne na slovenskom trhu, kde je bikerov pomerne dosť, ale hlavne nákupna sila je veľmi malá. Preto je onedlho naplánované spustenie domény www.elitebikes.cz , kde budú mať aj českí bratia možnosť nakupovať za České koruny.
V tomto roku sme sa rozhodli viac zamerať na zpropagovanie stránky. Zúčastňujeme sa pretekov v DH na Slovensku a v Čechách, na ktorých preteká moja manželka a dosahuje celkom slušné výsledky.
Ďalsie kroky sú už naplánované zhruba na dva roky dopredu, ale konkretizovať ich nebudem, pretože konkurencia nikdy nespí :)


Kto všetko vlastne stojí za značkou Elitebikes ?

Sme taká malá rodinná firma, dá sa povedať. Ja som majiteľ a ak sa dá robím si veľa vecí sám. Manželka propaguje na pretekoch a vedie účtovníctvo, ale hlavne veľká vďaka za pomoc patrí mojej sestre Lenke, a môjmu otcovi, bez ktorých by vlastne shop ani nemohol vzniknúť. Aj touto cestou by som im chcel vlmi poďakovať.

Na záver by som chcel poďakovať všetkým zákazníkom za dôveru, dúfam,že boli a sú s našími službami spokojní. Taktiež veľká vďaka patrí všetkým obchodným partnerom a samozrejme www.speeedsport.sk za priestor a za podporu športu na Slovensku.

Biku zdar, uvidíme sa na kopci.

V. Babčaník
Elitebikes

Manželka Katerína na obrázku vľavo.

Komentáre (4)

RSS feed Comments
...
0
Are you searching for modish four inch heels in silver? Go hunting for branded shoes online. Shopping for branded shoes online means that you stay put in your chair or bed as you move from one shoe to another. You will definitely come across heels by DKNY, Carlton London, and several other brands. Men can look up Rockport shoes or Lee Copper shoes online, if interested in boots or sneakers. When you view the large images of the branded shoes online from the front, back and sides, remember to look at the cost. Dont be surprised by discounts and sales. The prices, deals and the totally up-to-date shoes will have you jumping out and hopping about.
christian louboutin outlet , decembra 11, 2012 | url
omega replica
0
That is a tiny bit worrying. Does it rolex replica mean that greater rolex replicathan 50% linked with replica websites accessible aren't being set on selling their items?
omega replica , septembra 03, 2012 | url
...
0
Hi... I read your post and I want to say that it is very good and informative. I like it and I appreciate you for your effort.Thanks..
Paul Smith Sale , augusta 20, 2012 | url
...
0
I wonder how you got so good. This is really a fascinating blog, lots of stuff that I can get into. One thing I just want to say is that your Blog is so perfect!

Napíš komentár

smaller | bigger

busy
 
avana dapoxetine