cialis soft 20mg
You are here: Home Osobnosti ROZHOVOR: Bude Adam "Sangy" Žampa Slovenský Bode Miller ?


ROZHOVOR: Bude Adam "Sangy" Žampa Slovenský Bode Miller ?

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 19
SlabéDobré 

"Akurát som vo Švajčiarsku, po preteku." Zareagoval Adam po navrhnutí myšlienky spraviť s ním rozhovor. Ani to však nebolo prekážkou a Slovenský reprezentant, ktorý v Zinal obsadil vynikajúce šieste miesto sa Vám zodpovedal v nasledujúcich otázkach.

Ak sa nemýlim, bolo to ešte tento týždeň čo si tam absolvoval pretek a obsadil 6. miesto. Myslím, že pýtať sa ťa, či si spokojný by bolo absurdné. Aké boli predsavzatia ? Áno, bolo to štyri dni dozadu (18.11.2010) v Zinal a bola tam dobrá obsadenosť: Švajčiarský, Rakúsky a Taliansky tím z Európskeho pohára, čiže bol to taký malý Európsky pohár. Prvé kolo som šiel s chybou, druhé oveľa lepšie, keď sa to tak podarí aj na Európskom pohári, tak hmmmm, bolo by to úplne úžasné, ale budem veľmi rád, keď budem na EP do 30. aby som bodoval.

Do Zinal si asi priletel rovno z Levi zo Sveťáka, tam si mal očividne menej šťastia, keďže sa ti nepodarilo prebojovať do druhého kola. Áno prileteli sme do Zurichu a z tamadiaľ sme šli rovno do Zinal. Levi,  tam to bola smola, dostal som klasického špicára, škoda, bol som z toho smutný. Na tréningu to bolo 4 desatiny za Bankom a ten skončil 13., takže veľká škoda, ale každý deň je iný a každý pretek tiež, to je šport.

                           

Pravý športovec, nevzdáva sa, ale bojuje. Aký máš plán ďalej ? Bude to prílet na domácu pôdu alebo rovno na ďalšie preteky ? No mali by sme ísť do Nórska a Švédska na Európsky pohár, to je vlastne liga hneď pod Svetovým pohárom druhá najvyššia na svete. Dúfam, že tam sa mi podarí bodovať lebo Sveťák je v USA a na to nemáme, je ťažké nájsť sponzorov. A samozrejme, športovci to nemôžu vzdávať !!! Raz si dole a raz hore, to je šport a obzvlášť lyžovanie a slalom je toho úplne nádherná ukážka, stačí málo a vyhráš alebo vypadneš.

Na slovenské pomery máš však úctyhodné zázemie, ktoré si si tvrdo odmakal. V akom klube momentálne jazdíš a aký sponzori sa na teba nalepili ? Jazdím za ŠK Junior Ski Poprad, ale momentálne som vo VŠC DUKLA Banská Bystrica. Najväčší sponzori sú rodičia, potom firma Tatrasport, Salomon a Spyder, to sú traja naj sponzori. Teraz mám novú zmluvu so Shred, Slytech a Booster - všetko lyžiarské značky plus Komperdell, by the way, všetci sú na mojom nete www.adamzampa.com

Otázku typu „ako si sa dostal na lyže“ asi môžeme preskočiť, keďže si z pod Tatier, tak si k tomu asi nemal ďaleko alebo je k tomu viazaná nejaká zaujímavá historka ? Na lyže ma priviedol oco, sme lyžiarska rodina, už trojročný som lyžoval, no profi to robím od 11 rokov.

                                                       

Ktorý rok bol takým prelomovým v tvojej doposiaľ čerstvej kariére ? Možno ešte len príde, keď sa uvidíš v novinách na bedni s pohárom v ruke po boku Millera :D Bolo to 3 roky dozadu, keď som vyhral svoje prvé preteky a stal som sa Majstrom Poľska. No a hmm to by som bral :D

Má na tvojich dnešných výsledkoch zásluhu aj brat, ktorý ťa (možno) jeho snahou nútil ísť v pred a byť lepším než on ? Alebo to je naopak a doťahuješ ho skôr ty ? On je mladší, ale samozrejme aj on mi veľa krát povedal rozumné slová a má výhodu, že je mladší o 3 roky a môže sa ťahať on, ale ja môžem pred ním utekať :D

Je niečo čo ti na tebe/tvojich jazdách vadí ? Mnoho jazdcov si stále vyčíta nejaké chybičky, ktoré by chceli zlepšiť. Je niečo čo by si chcel potiahnuť ? Áno, mám svoje chyby, každý to má vo svojom štýle, ja mám problém s vnútornou lyžou a s tým, že niekedy som moc vzad, treba to zmeniť a bude fajn :D

Fanúšikovia na tvojej internetovej stránke môžu nájsť niekoľko desiatok výsledkov, ktorý si osobne najviac ceníš a na ktorý ešte len čakáš ? J Najviac si cením to 21. miesto na Majstrovstvách sveta mužov v slalome vo Val d´Isere a 12. miesto na MS juniorov v Nem. Garmisch Partenkirchen. Ciele mám len u seba v hlave.

U nás nemusíš šetriť skromnosťou, tak všetkým vyzraď, aký je to pocit trénovať s presláveným speedoholicom  Bode Millerom . A podaj návod pre nás bežných smrteľníkov, ako sa k nemu dostať :D Je to super pocit, najmä keď ho celý život obdivuješ a stačí sa prísť pozrieť na jeseň na rakúsky ľadovec a možno ho stretneš alebo sa ti to podarí na Svetovom pohári. 

                           

Raz si na pretekoch tam, potom letíš zas tam. Koľko času z roka stráviš v zahraničí a kto sú ľudia v pozadí, ktorí to všetko s tebou absolvujú ? Keď sme to rátali, tak z roka som skoro 200-250 dni mimo Slovenska, čo je veľmi veľa. Väčšinou s trénerom Ivanom Iľanovským, otcom Tomášom Žampom, bratom Andreasom a na sústredeniach s Veronikou Zuzulovou a jej tímom.

Ako si už spomenul, na Sveťák v USA nie sú financie – čo je trochu paradox, keďže si sa stal Majstrom Austrálie :). Ktoré preteky sa teda chystáš odjazdiť v tejto sezóne ? Skutočnosť je taká, sponzori zatiaľ nie sú dosť silný a chcel by som sa presadiť v Európskom pohári, to znamená byť pravidelne v top 30, možno aj vyššie ;) 

                                                       

Lyže ako lyže, neskúšal si nejaký freestyle v čerstvo napadnutom prašane s nejakou nekonečne dlhou motanicou, ktorú je takmer nemožné zachytiť zmyslom zraku ľudského jedinca ?  Ak vieš kam tým mierim :) No jasné, prašan mám veľmi rád, vždy keď je tak si rád zajazdím, ale väčšinou na obrakových lyžiach, je to super feeling.

A predposledná otázka znie, ktorú školu si poctil maturitou ? Bolo to klasický športový gympel v BB alebo si nezachádzal ďaleko od domova ? Ja ešte stále na strednú chodím, keďže som šiel o rok neskôr do školy a ešte mám aj hotelovku 5 ročnú, čiže tento rok maturujem a som na HAOB KK.

Chceš niekomu poďakovať ? V prvom rade som vďačný svojim rodičom za všetko, čo pre mňa doteraz robili a robia a tiež aj ľuďom čo mi vždy verili a veria, oni vedia o koho ide.

                          

Komentáre (0)

RSS feed Comments

Napíš komentár

smaller | bigger

busy
 
avana dapoxetine