You are here: Home Články Motošport Neprekonateľný Adams

Neprekonateľný Adams

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 2
SlabéDobré

Najlepšie triky a saltá na motorke predviedol v sobotu večer v Poznani Američan Nate Adams, ktorý si vyslúžil 18-te kariérne víťazstvo na pretekoch Red Bull X-Fighters. Na mestskom štadióne praskajúcom vo švíkoch, s kulisou 35-tisíc divákov, nedal Adams svojmu finálovému rivalovi Španielovi Danymu Torresovi žiadnu šancu. Na treťom mieste skončil Eigo Sato z Japonska.

POZNAN (Poľsko) – Celkovo 440 kamiónov zeminy sa spotrebovalo, aby sa z domáceho futbalového štadiónu KKS Lech Poznan vytvorila jedinenčá
trať pre freestyle motokros. Trať, ktorá mala najdlhšie a najvyššie skoky v doterajšej sezóne. 12 najlepších machrov na motorke skákali až 36-metrové(!)skoky do výšky 15 metrov!

Adams sa síce vo finále v istých momentoch nepohodol s dopadovou rampou: ,,Na dlhom skoku som motorku pretočil a pristál som na prednom kolese, ale som napokon veľmi rád, že som Danyho porazil,” povedal Adams. Vo finále porazil Torresa v štyroch z piatich hodnotených kategórií. Torres sa však nevzdáva a bude naďalej bojovať o celkový titul. ,,Nebol som stopercentne zdravý, takže som s druhým miestom spokojný. Nasledujúcich 6 týždňov budem tvrdo trénovať a na finálových pretekoch v Austrálii poriadne zabojujem.”

Adams vyhral preteky Red Bull X-Fighters tento rok už po tretíkrát a s 365 bodmi vedie priebežné hodnotenie jazdcov so 40 bodovým náskokom
pred Torresom (325 bodov). Preteky v poľskej Poznani boli doslova zlomové, keď líder priebežného poradia Andre Villa z Nórska si pri nepodarenom backflipe v kvalifikačnej jazde zlomil stehennú kosť. Švajčiar Mat Rebeaud tiež dúfal v návrat do súťaže, no do Poľska dorazil na barlách a musel posunúť svoj plánovaný návrat. Austrálske trio Robbie Maddison, Blake Williams a Josh Sheehan tiež vyradili zranenia a v Poľsku sa ani jeden z nich nepredstavil.

Rozhodujúci boj o najlešpieho freesytlistu na motorke sa bude konať v Austrálii. Keď austrálske Sydney bude vôbec ako prvé austrálske mesto hostiť sériu Red Bull X-Fighters už 17. septembra.

Výsledky Red Bull X-Fighters Poznan (Poľsko)

1. Nate Adams (USA), 2. Dany Torres (ESP), 3. Eigo Sato (JPN), 4. Javier Villegas (CHL), 5. Maikel Melero (ESP), 6. Petr Pilat (POL), 7. Adam Jones (USA), 8. Andre Villa (NOR), 9. Libor Podmol (CZE), 10. Beau Bamburg (USA), 11. Jackson Strong (AUS)