cialis soft 20mg
You are here: Home Články MTB VIDEO: Juhoamerické double pre Polca


VIDEO: Juhoamerické double pre Polca

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 1
SlabéDobré 

Druhú zastávku série mestských zjazdov na horských bicykloch City Downhill World Tour v čilskom Valparaise vyhral biker Filip Polc. Po prvom kole v brazílskom Santose dominoval aj v Čile na Red Bull Valparaiso Cerro Abajo.  Aj napriek hrozivému pádu v prvej tréningovej jazde, keď si poriadne treskol hlavu o betón, dokázal oplatiť minuloročnú porážku svojmu najväčšiemu rovalovi z Kolumbie Marcelovi Gutiérezzovi.15-tisíc ľudí zaplnilo mestské schody, úzke chodníky a uličky čilského malebného mestečka Valparaiso, kde sa počas víkendu premávalo 47 najlepších mestských bikerov. 1,7-kilometrová trať zjazdu viedla z Cerro Cáracel až na námestie Anibala Pinta v centre mesta. ,,Trať Valparaiso Cerro Abajo je jedna z najťažších tratí mestských zjazdov vôbec, na ktorej dosahujem väčšiu rýchlosť ako kdekoľvek inde. Veľké skoky cez celú ulicu, wallridy a kopec nekonečných schodov na trati, ktorá má približne dve a pol minúty,“ opísal trať Filip. Z kvalifikácie postupovalo 26 najlepších do večerného finále.

Napriek nepríjemnému pádu hneď v úvode prvej tréningovej jazdy sa dokázal Filip Polc vo finále skoncentrovať a poraziť celé štartové pole, keď druhému Gutiérrezovi nadelil takmer jeden a pol sekundy. Na treťom mieste skončil Čech Tomáš Slavík.


„Naozaj perfektný zjazd, keď som v plnej rýchlosti sledoval západ slnka. Bolo to ťažké a napokon veľmi únavné, takže som extrémne šťastný z času, ktorý som dosiahol a titulu,“ povedal Filip Polc po víťazstve.

Ďalšie preteky svetovej série City Downhill Tour sa uskutočnia v Bratislave 22. júna 2014, keď sa svetová špička mestských zjazdov na čele s Filipom Polcom pustí po úzkych uličkách a strmých schodoch z Bratislavského hradu.

Výsledky:

  1. Filip Polc (SVK) 2:28.061 min
  2. Marcelo Guttiérrez (COL) 2:29.48 min
  3. Tomáš Slavík (CZE) 2:30.16 min
  4. Michael Hannah (AUS) 02:32:46
  5. Bernardo Neves Cruz (BRA) 02:34:25

Komentáre (0)

RSS feed Comments

Napíš komentár

smaller | bigger

busy
 
avana dapoxetine