cialis soft 20mg
You are here: Home Články MTB VIDEO: First Slovak Slopestyle 2014, Kálnica


VIDEO: First Slovak Slopestyle 2014, Kálnica

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 3
SlabéDobré 

Prvý Slovenský Slopestyle sa konal v dňoch 20.-22.6. v Dema Bike Park Kálnica. Po preloženom prvom termíne nám tentokrát počasie prialo celé tri dni. Prinášame ti oficiálne video, fotky a pár slov od organizátora, Vila Križana.


Akcia odštartovala v piatok, keď celý deň prebiehali tréningy na pumptracku a dualpumptracku, ale aj na FR a DH tratiach. Slopestyle sa začal trénovať až v neskorších hodinách, keď prestal fúkať vietor. Po zotmení sa všetci jazdci zišli pri grile na malom pumtracku, ktorý sa celý osvietil a jazdilo sa do jednej rána.

 foto: speedsport.sk

Hlavný deň eventu bola sobota, kde sa jazdili 3 disciplíny v 5 kategóriach. Ako prvý bol pumptrack, ktorý sa jazdil systémom druhého meraného kola a každý jazdec mal dve jazdy. Do závodu sa prihlásilo 31 jazdcov. Najrýchlejší boli v poradí Marek Peško , Marcin Rot  a staviteľ trate a pumptracku v Kálnici, Roman Kaločay.

Po pumptracku nasledoval 125 m dlhý, 3m široký dualpumptrack. Dve samostatné trate, dve rytmické rovinky. Prvá krásna oblá pumptracková rovina, dve klopky vpravo, esíčko, dve klopky vľavo a 60 metrov dlhá technická rovina bikrosového charakteru zakončená skokom ponad klopku. Táto neobvyklá trať preverila 18 registrovaných jazdcov technicky a rýchlosťou. Najlepšie si opať poradili Marek Peško, Ján Špika a Jiři Gergel.

 foto: BikeCentrumKalnica.sk

Po týchto dvoch pump závodoch prišiel ten hlavný a to bol Slopestyle AM a Pro. Závod sa jazdil na prvej slopestyle trati na Slovensku, ktorú navrhol a postavil s pomocou kamarátov a bikeparku Kálnica Viliam Križan.Trať pozostáva zo siedmych prekážok: bonnerlog, dirt, wallride, 2x drop, transfer jump, step up - stepdown a big air na konci trate. Celý závod bol hodnotený podľa pravidel FMB. Do kvalifikacie slopestyle amater nastúpilo 9 jazdcov ktorí mali dve jazdy a počítala sa tá lepšia. Do finále postúpilo 6 najlepších. Kvalifikácia v slopestyle pro bolá taka istá a nastúpilo do nej 12 jazdcov zo Slovenska, Poľska a Česka. Do finále postupili ôsmi. Nasledovala hodinová pauza, tréning, úprava tratí a odštartovalo finále. Každí jazdec mal 3 jazdy - počítala sa tá najlepšia. Po prvých finálových jazdách začali padať velké triky a úroveň jazdenia bola zrazu o stupeň vyššie.  Najviac viditelnými jazdcami boli Marcin Rot, Jakub Jágrik , Roman Pichnarčik, Ján Špika a  Ondra Krčmár. Jakub Jágrik dával triky ako backflip na step up 360 step down, frontflip a frontflip z bonnerlogu !! Ondra Krčmár  a jeho  backflip nohand na big airy, 360barspin, 360 drop, 360 nohand. Ďalej sme mohli videť nejaké rheeder flipy, flip-whip od Adama Glosowicsa, ktorý ním aj vyhral best trick kategóriu. Po troch jazdách nastalo dlhé rozhodovanie a nakoniec to skončilo takto:

Slopestyle Pro:

 1. Marcin Rot
 2. Ondra Krčmár
 3. Roman Pichnarčik

Slopestyle amater:

 1. Dominik Szymanski
 2. Jakub Toth
 3. Tomáš Kepeš

Best trick:  Adam Glosowic

Pumptrack:

 1. Marek Peško
 2. Marcin Rot
 3. Roman Kaločay

Dualpumptrack:

 1. Marek Peško
 2. Ján Špika
 3. Jiři Gergel

 

foto: speedsport.sk

Na záver by som chcel poďakovať Dema Bike Park Kálnica, kamošom, ktorí pomohli pri stavbe trate, jazdcom, ktorí došli, a bez ktorých by to nešlo. Samozrejme divákom, ktorých bude dúfam budúci rok niekoľkokrát viac a hlavne sponzorom, ktorí nás podporili:

- www.speedsport.sk

- Kompava

- Biker

- www.dolekop.com

- G-Shock

- www.bang.sk

- Venus Puzzle

- Ride More Talk Less

- House of Bike

- MEX925.cz

- Katmar

- 711ShopZone.sk

- CTM

- Masters of Dirt

- Monster

- Dema Bike Park Kálnica


foto: Pavol Dian

Komentáre (0)

RSS feed Comments

Napíš komentár

smaller | bigger

busy
 
avana dapoxetine