cialis soft 20mg
You are here: Home Články MTB REPORT: Riders Dirt Contest 2014, Lipany


REPORT: Riders Dirt Contest 2014, Lipany

E-mail Tlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 9
SlabéDobré 

Koncom augusta, konkrétne 23.8., sa v meste Lipany konala dirtová akcia pod názvom RIDERS DIRT CONTEST. Počasie bolo objednané na príjemných 23°C, aby sa chalani vo vzduchu niekam nevyparili. Na riderov čakali ušejpované dirty Behind the hall dirts pozostávajúce z päť metrového rozjazdu z ktorého sa rútili na 2 skoky, klopkenku a ukončili to step-upom.

Jazdili sa dve kategórie BMX/MTB a STOLEN BIKE CO. best trick. Už z rána sa začali zbiehať diváci spolu s ridermi a pri pohľade na registrovaných som vedel, že sa bude na čo pozerať.

Tréning prebiehal v úplnej pohode a padali pekné triky, no Pichi už v tréningu naložil svojej vidlici nehorázne beko a nechal predné kolo pred hranou dopadu. Puk, vidlica na polovicu a Pichi na zemi. Pochybujem, že by toto vydržala iná vidlica.

Po tréningu prišiel čas odpáliť kvalifikáciu BMX kde sa v ohromnom štýle  ukázala legenda slovenskej freestyle BMX scény Tomáš Jeleň, nadrtený parkový jazdec Erik Krotký, backfliper Andreas Fiore a mnoho ďalších. V kvalde MTB zaznievali mená ako Pawel Stachak, Roman Pichnarčík či Patrik Gažo.


Po kvalifikáciách sa trochu šejpli dopady, aby bolo na finále pripravené všetko na 100%. Začalo sa finále MTB a krásne nothingy a backflip naložil Oskar Soczynski. V motocrosovom štýle sa predviedol aj Ďuďo Žiak z Ružomberka, ktorý naťahoval supermany a superman no hand ako pravý motoréros. Nechýbal ani Jakub Jágrik s jeho frontflipmi, backflip cancanom či gigantickými rheeder flipmi. Tretie miesto si odniesol s požičanou vidlicou, natiahnutými backflip condormi, truckdrivermi a supermanmi, CTM rider Roman Pichi Pichnarčík. Patrik Gažo aj napriek 12 hodinovej ceste predviedol opäť svoju presnosť a vyjazdenosť pri 360 tailwhipoch, 360 bar bar, flip barspinoch a vyjazdil si tak druhé miesto. Mašina na triky Pawel Stachak si jazdou flip bar bar, tailwhip a 360 bar bar odniesol do Krakowa prvé miesto.

Pokračovalo sa vo finále BMX kde mladý talent Števo Záhorák ukázal ako sa dáva správne candy bar, Patrik Baluch jazdil slowmo barspiny a trišestky, s úplnou ľakosťou si tobogánmi, superman double seatgrapom lietal tiež Stanislav Kačír. Manuál to backflip či "hucker" 360 naložil Tomáš Jeleň. Patrik Čanda si lietal svoje vysoké 360ky a truckdrivery. Tretie miesto vyjazdil Ľubomír Dvorský s jeho tailwhipom cez prvý dirt,360 cancanom a backflipmi. Hoci kvaldu vyral s prehľadom, vo finále bral druhý flek Andreas Fiore s trikmi ako flipbar, 360 bar a flipwhip. Nekompromisnú jazdu zadelil Erik Krotký bekom cez prvý, double tailwhipom cez druhý a flipwhipom na step-up a to mu zabezpečilo prvé miesto.


STOLEN BIKE CO. best trick contest otvoril Pichi s jeho flip condorom ktorý držal natianutý neskutočne dlho, Ďuďo ukázal ako vie v štýle predviesť superman nohand, Patrik Čanda skúšal 720 bar ale nevyšlo to. Najväčší battle o best trick sa udial medzi Andreasom a Pawelom. Andy naložil flip bar bar v obrovskej výške a totálne čistým dopadom. Pawela Stachaka neodradilo ani rozbité koleno. Krívajúc vybehol na rozbehovku a zadelil cez prvý dirt Cork 720 na čistotku. Pawel sa týmto zaslúžene stal výhercom best tricku.

Na záver sa najlepším rozdali vecné ceny a prizemoney 300€ od naších sponzorov. Riders dirt contest 2014 dopadol aj napriek tomu, že to bola prvá súťaž takéhoto druhu v tomto meste veľmi dobre, počasie vyšlo, rideri si zajazdili myslím veľmi slušne, diváci videli tie najväčšie peklá aké na Slovensku padli a dúfam že sa vidíme budúci rok opäť a v ešte väčšom počte.


Komentáre (1)

RSS feed Comments
...
0
Essentially striking. Just, i am stunned at what edifying matters you have taught us these days. You make running a blog look smooth. The outward presentation of your net site is first rate, and the substance material! Welcome! Incredibly accommodating proposal on this specific post! writer @ college paper writing service
tewart , júla 12, 2017

Napíš komentár

smaller | bigger

busy
 
avana dapoxetine